RENÈ VINDERSLEV HOLDING ApS
CVR 21 35 99 04 · Randers NV · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
RENÈ VINDERSLEV HOLDING ApS har CVR-nummer 21359904. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Overvænget 9, 8920 Randers NV. Stiftet: 28. august 1998. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -16.759 kr., årets resultat 20.133.147 kr., egenkapital 65.627.385 kr., aktiver i alt 68.922.906 kr. Soliditetsgraden på 95,2 % er højere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 20.133.147 kr. er højere end hos 98 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RENÈ VINDERSLEV HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Overvænget 9, 8920 Randers NV
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 28 Aug 1998
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- kapitalpleje samt handel, inudstri, investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2000-06-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK21359904 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Overvænget 9, 8920 Randers NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
30,7%
▼ 1,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
43,22
▲ 39,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,2%
▲ 3,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
35,8%
▲ 35,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -16.759 | -16.000 | -15.317 | -14.625 | -25.000 |
| Resultat før skat | 20.133.147 | 14.823.338 | -93.894 | 2.054.259 | 382.307 |
| Årets resultat | 20.133.147 | 14.823.338 | -93.894 | 2.054.259 | 382.307 |
| Egenkapital | 65.627.385 | 45.494.238 | 30.670.900 | 30.853.263 | 26.054.015 |
| Aktiver i alt | 68.922.906 | 49.495.291 | 35.986.639 | 36.040.084 | 31.126.420 |
| Omsætningsaktiver | 616.111 | 1.442.265 | 1.931.659 | 1.824.306 | 1.584.174 |
| Kortfristet gæld | 14.255 | 374.255 | 363.442 | 356.374 | 349.445 |
| Gæld i alt | 3.295.521 | 4.001.053 | 5.315.739 | 5.186.821 | 5.072.405 |
| Soliditetsgrad | 95.2% | 91.9% | 85.2% | 85.6% | 83.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
René Vinderslev Siden 28 Aug 1998100% Ejer
Ledelse
1-
René Vinderslev Siden 30 Jun 2000Direktør
Produktionsenheder
1RENÈ VINDERSLEV HOLDING ApS
P-nr. 1004878522
Overvænget 9, 8920 Randers NV
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -258.041 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -280.386 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -124.284 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -77.401 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -70.436 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RENÈ VINDERSLEV HOLDING ApS (CVR 21359904)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver inudstri, kapitalpleje.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.