STEFU HOLDING ApS
CVR 33 86 87 07 · Silkeborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
STEFU HOLDING ApS har CVR-nummer 33868707. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Buskelundtoften 113, 8600 Silkeborg. Stiftet: 15. august 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.267 kr., årets resultat 197.493 kr., egenkapital 120.392 kr., aktiver i alt 219.692 kr. Soliditetsgraden på 54,8 % er lavere end hos 73 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 197.493 kr. er højere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som STEFU HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Buskelundtoften 113, 8600 Silkeborg
- Kommune
- SILKEBORG
- Stiftet
- 15 Aug 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, udøve ejerbeføjelser og drive formueforvaltning i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2011-08-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33868707 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Buskelundtoften 113, 8600 Silkeborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
164,0%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,27
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
54,8%
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.999,5%
▲ 1.999,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.267 | -7.250 | -5.750 | -5.490 | -5.905 |
| Resultat før skat | 181.175 | -10.037 | -8.078 | -7.514 | -7.607 |
| Årets resultat | 197.493 | -10.397 | -8.078 | -7.514 | -7.607 |
| Egenkapital | 120.392 | -77.100 | -66.703 | -58.626 | -51.111 |
| Aktiver i alt | 219.692 | 0 | 360 | 0 | 0 |
| Omsætningsaktiver | 27.172 | 0 | 360 | — | — |
| Kortfristet gæld | 99.300 | 77.100 | 67.063 | 58.626 | 51.111 |
| Gæld i alt | 99.300 | 77.100 | 67.063 | 58.626 | 51.111 |
| Soliditetsgrad | 54.8% | — | -18528.6% | — | — |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jakob Stemann Funk Siden 15 Aug 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Jakob Stemann Funk Siden 15 Aug 2011Direktør
Produktionsenheder
1STEFU HOLDING ApS
P-nr. 1017055344
Buskelundtoften 113, 8600 Silkeborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -8.078 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -68.965 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -7.607 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -5.700 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STEFU HOLDING ApS (CVR 33868707)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejerbeføjelser, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.