RH Invest Vejrup ApS
CVR 40 68 70 33 · Ribe · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
RH Invest Vejrup ApS har CVR-nummer 40687033. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Øster Vedsted Vej 140, 6760 Ribe. Stiftet: 1. august 2019. Status: under konkurs. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -10.563 kr., årets resultat -52.191 kr., egenkapital 307.632 kr., aktiver i alt 363.648 kr. Soliditetsgraden på 84,6 % er lavere end hos 55 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -52.191 kr. er lavere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som RH Invest Vejrup ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Øster Vedsted Vej 140, 6760 Ribe
- Kommune
- ESBJERG
- Telefon
- 61718237
- rh@r-h-c.dk
- Stiftet
- 1 Aug 2019
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investering, formueforvaltning samt eje kapitalandele i andre selskaber
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-08-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40687033 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 5 dage siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Øster Vedsted Vej 140, 6760 Ribe
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-17,0%
▼ 78,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,22
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
84,6%
▲ 2,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-123,5%
▼ 123,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.563 | -9.937 | -10.100 | -10.025 | -8.308 |
| Resultat før skat | -54.736 | 219.474 | -37.702 | 79.307 | 50.774 |
| Årets resultat | -52.191 | 221.830 | -35.518 | 81.603 | 51.909 |
| Egenkapital | 307.632 | 359.823 | 137.993 | 173.512 | 91.909 |
| Aktiver i alt | 363.648 | 435.693 | 177.164 | 213.880 | 117.012 |
| Omsætningsaktiver | 12.259 | 41.737 | 14.210 | 24.708 | 17.773 |
| Kortfristet gæld | 56.016 | 75.870 | 39.171 | 40.368 | 25.103 |
| Gæld i alt | 56.016 | 75.870 | 39.171 | 40.368 | 25.103 |
| Soliditetsgrad | 84.6% | 82.6% | 77.9% | 81.1% | 78.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rune Rechnagel Bjerre Hermansen Siden 1 Aug 2019100% Ejer
Produktionsenheder
1RH Invest Vejrup ApS
P-nr. 1024906465
Øster Vedsted Vej 140, 6760 Ribe
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -115.203 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 142.271 DKK | 31.284 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -26.472 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 101.938 DKK | 22.418 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 75.630 DKK | 16.632 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RH Invest Vejrup ApS (CVR 40687033)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms