Sonas HoldCo ApS
CVR 41 90 77 03 · Søborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Sonas HoldCo ApS har CVR-nummer 41907703. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Telefonvej 8D, 2., 2860 Søborg. Stiftet: 3. december 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat -24.985.989 kr., egenkapital 637.674.956 kr., aktiver i alt 668.342.034 kr. Soliditetsgraden på 95,4 % er højere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -24.985.989 kr. er lavere end hos 100 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Sonas HoldCo ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Telefonvej 8D, 2., 2860 Søborg
- Kommune
- GLADSAXE
- Telefon
- 73707900
- jni@nbcd.com
- Hjemmeside
- www.sanos.com
- Stiftet
- 3 Dec 2020
- Selskabskapital
- 73.186.698 DKK
- Formål
- eje aktier, anparter og andre værdier, som har forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af et bestyrelsesmedlem og en direktør i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-09-14
- Binavne
- December 02122020 HoldCo ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41907703 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Telefonvej 8D, 2., 2860 Søborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3,9%
▼ 6,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,61
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,4%
▼ 1,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-250,0%
▼ 250,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -24.950.966 | 16.790.794 | 8.953.590 | -18.489.695 | -50.851.924 |
| Årets resultat | -24.985.989 | 16.656.381 | 8.878.880 | -18.247.159 | -50.779.582 |
| Egenkapital | 637.674.956 | 662.151.487 | 644.855.540 | 632.445.023 | 648.272.179 |
| Aktiver i alt | 668.342.034 | 683.639.755 | 656.581.198 | 650.167.223 | 657.603.902 |
| Omsætningsaktiver | 49.406.299 | 39.853.324 | 27.597.351 | 30.195.224 | 19.584.334 |
| Kortfristet gæld | 30.667.078 | 21.488.268 | 11.725.658 | 17.722.200 | 9.331.723 |
| Gæld i alt | 30.667.078 | 21.488.268 | 11.725.658 | 17.722.200 | 9.331.723 |
| Soliditetsgrad | 95.4% | 96.9% | 98.2% | 97.3% | 98.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Muscles UK Holdings Limited Siden 10 Dec 202090% Ejer
Ledelse
4-
Jeppe Ragnar Andersen Siden 17 Dec 2020Direktør
-
Pierre Khaitrine Siden 31 Jan 2024Bestyrelsesmedlem
-
Andrea Jayne Davis Siden 17 May 2023Bestyrelsesmedlem
-
José Ignacio Pfeifer Siden 29 Jul 2026Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Sonas HoldCo ApS
P-nr. 1026542894
Telefonvej 8D, 2., 2860 Søborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 51.522.759 DKK | 11.334.994 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 67.921.474 DKK | 13.615.196 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 42.748.956 DKK | 9.404.758 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 8.283.686 DKK | 1.288.767 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 3.840.001 DKK | 374.100 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Sonas HoldCo ApS (CVR 41907703)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver værdier.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.