Murer Ekspressen II Holding ApS
CVR 42 96 19 73 · Kerteminde · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Murer Ekspressen II Holding ApS har CVR-nummer 42961973. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Longsvej 1, 5300 Kerteminde. Stiftet: 17. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.750 kr., årets resultat 107.814 kr., egenkapital 2.696.166 kr., aktiver i alt 2.747.902 kr. Soliditetsgraden på 98,1 % er højere end hos 71 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 107.814 kr. er højere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Murer Ekspressen II Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Longsvej 1, 5300 Kerteminde
- Kommune
- KERTEMINDE
- Stiftet
- 17 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje anparter og anden formueforvaltning
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42961973 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Longsvej 1, 5300 Kerteminde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,0%
▼ 14,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
98,1%
▼ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-78,0%
▼ 78,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.750 | -11.500 | -3.750 | -20.136 |
| Resultat før skat | 107.814 | 490.736 | 281.918 | 553.977 |
| Årets resultat | 107.814 | 490.736 | 281.918 | 553.977 |
| Egenkapital | 2.696.166 | 2.655.852 | 2.165.116 | 1.883.198 |
| Aktiver i alt | 2.747.902 | 2.691.238 | 2.189.002 | 1.903.334 |
| Omsætningsaktiver | 0 | 58.900 | 58.900 | — |
| Kortfristet gæld | 51.736 | 35.386 | 23.886 | 20.136 |
| Gæld i alt | 51.736 | 35.386 | 23.886 | 20.136 |
| Soliditetsgrad | 98.1% | 98.7% | 98.9% | 98.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jess Thinesen Siden 17 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Jess Thinesen Siden 17 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1Murer Ekspressen II Holding ApS
P-nr. 1027881994
Longsvej 1, 5300 Kerteminde
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -11.500 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.750 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -20.136 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Murer Ekspressen II Holding ApS (CVR 42961973)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.