NÅR Holding ApS
CVR 44 49 53 76 · Rødovre · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
NÅR Holding ApS har CVR-nummer 44495376. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Valhøjs Alle 160A, 2610 Rødovre. Stiftet: 14. december 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 330.724.031 kr., bruttofortjeneste 138.132.892 kr., årets resultat 12.664.492 kr., egenkapital 35.971.581 kr., aktiver i alt 159.031.912 kr. Soliditetsgraden på 22,6 % er lavere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 12.664.492 kr. er højere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som NÅR Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Valhøjs Alle 160A, 2610 Rødovre
- Kommune
- RØDOVRE
- Stiftet
- 14 Dec 2023
- Selskabskapital
- 1.040.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab at eje kapitalandele i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-01-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44495376 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Valhøjs Alle 160A, 2610 Rødovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
3,8%
▼ 1,1 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
35,2%
▼ 21,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,18
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
22,6%
▲ 5,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-4,5%
▼ 4,5 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
21,8%
▲ 21,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | 330.724.031 | 271.608.031 |
| Bruttoresultat | 138.132.892 | 130.718.661 |
| Resultat før skat | 16.791.140 | 17.724.407 |
| Årets resultat | 12.664.492 | 13.267.090 |
| Egenkapital | 35.971.581 | 23.307.090 |
| Aktiver i alt | 159.031.912 | 134.037.629 |
| Omsætningsaktiver | 112.839.218 | 84.449.461 |
| Kortfristet gæld | 95.772.960 | 67.159.808 |
| Gæld i alt | 115.304.414 | 104.775.134 |
| Soliditetsgrad | 22.6% | 17.4% |
| Ansatte (gns.) | 200 | 186 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
6-
COB Partners A/S Siden 14 Dec 202310% Ejer
-
RBV Holding ApS Siden 14 Dec 202310% Ejer
-
TELCO Holding ApS Siden 14 Dec 202310% Ejer
-
KP Holding 2020 ApS Siden 14 Dec 202310% Ejer
-
WPJS Invest ApS Siden 14 Dec 202310% Ejer
-
FAML Invest ApS Siden 14 Dec 202333,33% Ejer
Ledelse
1-
Jens Larsen Siden 14 Dec 2023Direktør
Produktionsenheder
1NÅR Holding ApS
P-nr. 1029917473
Valhøjs Alle 160A, 2610 Rødovre
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -7.320.510 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: NÅR Holding ApS (CVR 44495376)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.