OPN HOLDING ApS
CVR 24 20 53 47 · Hasselager · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
OPN HOLDING ApS har CVR-nummer 24205347. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Stormosevej 39, 8361 Hasselager. Stiftet: 30. september 1999. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -5.625 kr., årets resultat 5.181.111 kr., egenkapital 93.718.040 kr., aktiver i alt 125.578.931 kr. Soliditetsgraden på 74,6 % er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 5.181.111 kr. er højere end hos 95 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som OPN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Stormosevej 39, 8361 Hasselager
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 30 Sep 1999
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- besidde aktier i VN LEGETØJ A/S, reg. nr. A/S 210624, samt at investere i andre værdipapirer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2011-03-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK24205347 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Stormosevej 39, 8361 Hasselager
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,5%
▲ 4,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,41
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,6%
▲ 8,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
508,7%
▲ 508,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -5.625 | -5.001 | -3.750 | -3.125 | -3.126 |
| Resultat før skat | 5.094.696 | 46.202 | -267.763 | 260.528 | 11.471.329 |
| Årets resultat | 5.181.111 | 851.181 | 469.237 | 624.528 | 11.295.329 |
| Egenkapital | 93.718.040 | 90.991.930 | 93.470.748 | 96.609.011 | 99.441.983 |
| Aktiver i alt | 125.578.931 | 137.632.403 | 137.976.218 | 137.209.075 | 137.693.661 |
| Omsætningsaktiver | 45.047.613 | 59.756.727 | 61.004.246 | 61.250.061 | 51.012.380 |
| Kortfristet gæld | 31.860.891 | 46.640.473 | 44.505.470 | 40.600.064 | 38.251.678 |
| Gæld i alt | 31.860.891 | 46.640.473 | 44.505.470 | 40.600.064 | 38.251.678 |
| Soliditetsgrad | 74.6% | 66.1% | 67.7% | 70.4% | 72.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
PPLA HOLDING ApS Siden 26 Sep 201133,33% Ejer
-
SPNI HOLDING ApS Siden 26 Sep 201133,33% Ejer
-
ONI Holding ApS Siden 13 Sep 202320% Ejer
Ledelse
1-
Pia Nielsen Siden 1 Aug 2026Direktør
Produktionsenheder
1OPN HOLDING ApS
P-nr. 1007317944
Stormosevej 39, 8361 Hasselager
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | -1.655.986 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.391.266 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ONI Holding ApS (CVR 41094524)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver reg, legetøj, investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.